• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Trendid sisekujunduses sügisel

Sisekujundustrendid sügisel
Artikkel

Käes on sügis ja aeg on värskendada tööruume lisades juurde uued toonid ja uued mööbliesemed. AJ Grupi disainer Elin Basander André räägib selle hooaja kõige kuumematest siskujundustrendidest ning jagab häid nõuandid, kuidas oma töökohta kaasaegsemaks muuta. Muutus võib peituda väikestes detailides – näiteks uuest kangast diivanipadjad ooteruumi või  mõni praktiline raamaturiiul. Samas võib muutusi ette võtta ka suuremalt, uuendades seinavärvi ning kogu tööruumide sisustust.


Inspiratsioon loodusest
Loodus on mõjutanud selle hooaja trende suurel määral ja seda on näha nii mööblis kui ka väikestes lisadetailides. Tugevalt on mõju andnud puit, kivi, marmor, kork, nahk, veetaimed ja terrakota. Rohelised värvitoonid ja lehemustrid on igati sobilikud. Lisaks võiks sisustuses kasutada ka naturaalseid- või kunsttaimi. Roheline ja looduslähedane keskkond mõjub rahustavalt, vähendab stressi ning samas aitab kaasa loomingulisele mõtlemisele.


Kontrastsus ja erinvate materjalide kombineerimine
Üheks kõige olulisemaks sisekujundusjooneks 2016 sügisel on kontrastid – maskuliinne ja naiselik, ümbar ja kandiline, tugev ja pehme. Erinevate omaduste omavaheline segamine loob huvitava väljudi, mis mõjub värskelt ja kaasaegselt. Elini sõnul kasutatakse kontraste kõikjal – värvides, materjalides ja vormides.


- Graafiline stiil jätkub ka sügisel. Valides põhivärviks musta või valge ning lisades sinna juurde mõne soojema tooniga pruuni aksessuaari, saab lihtsasti mahendada klassikalist graafilst joont. Erinevate värvide ja tekstuuride omavaheline segamine muudab ruumi huvitavaks. Elin soovitab valida näiteks diivanile kangas, mille mustris on erinva tihenduse ja paksusega niidid ning, mis mõjub kohati ka ruumiliselt.
Paigutage ruumi erineva suuruse, kuju ja materjaliga mööbel. Kombineerige omavahel ümara vormiga diivanid ja kandilise plaadiga lauad ja raamaturiiulid. Ümarad ja pehmed diivanid on mugavad ning sobivad suurepäraselt puhkenurka kohvipauside või mittametlike koosolekute pidamiseks.


Valige värvid vastavalt hooaja väripalletile
Sellel sügisel tuleks eelistada looduslikke värve nagu näiteks pruun, hall, must ja beež  ning lisaks ka erinevad terracota ja pastelsed toonid, mis toovad juurde isikupära. Populaarsed on ka punased ja roosad toonid, millega saab Skandinaaviastiilile juurde lisada eripära.


- Hubasemad sügistoonid sobivad hästi ka talve lähenedes. Kasutage näiteks mahedat tumerohelist koos terrakota ja heledamate pastelsete rohelistega ning kujundage mahe atmosfäär. Võite ka minna täiesti vastupidises suunas ehk kasutada potisinist koos heledamate ja tumedamate sinistega. Sinine värv mõjub värskelt ja on kombineeritav enamike kontrasttoonidega. Seetõttu sobib pindadele mida nii tihti ei uuendata – suured diivanid, kõrged seinapinnad jne.


Raamaturiiul – klassikaline lemmik
Raamaturiiul on olnud lemmik sisekujunduselement juba pikki aastaid. Pöörame sellel hooajal riiulile veelgi rohkem tähelepanu – riiul sobib kasutamiseks nii paberite, raamatute kui ka kaustade hoidmiseks, aga miks mitte kasutada seda ka nipsasjakeste ja muude väiksemate elementide jaoks, mis muudavad tööruumi isikupärasemaks. Huvitavate lisadetailide valimisel lähtuge ka ümbritseva keskkonna toonidest, et üldpilt liiga kirjuks ei muutuks.


Personaalne stiil on alati trendikas
Elin seletab, et suurte muutuse elluviimisel on oluline, et kogu meeskond tunneks end sealjuures hästi. Alustage väikestest asjadest ning uurige milline võiks teie ja kolleegide meelest töökeskkond välja näha. Enamik elemente sobib omvahel paremini kokku, kui nende valimisel lähtutakse ühest teemast.


- Tehke üheskoos selgeks, millised on omadused/elemendid, mida oleks kindlasti vaja muuta ja alustage nendest. Kui Teie ettevõttel on kindel sisekujunduslik stiil, siis olge julge ja hoidke seda stiili ning lisage juurde vaid elemente hooajalistest trendidest.
 

Eelpool mainitud tooted
Paberikarp Tidy, 155 x 315 x 315 mm, hall
Paberikarp Tidy, 155 x 315 x 315 mm, hall
Art.nr. 136271
  • Stiilne dekoratiivelement
  • Hoiustamine koos lisandväärtusega
  • Organiseeritud töökeskkond

Märksõnad:

Olge julge ja hoidke sisekujunduses kindlat stiili
Elin Basander André
Elin Basander André AJ Grupi disainer