Nutikalt sisustatud kontor

Nutikalt sisustatud kontor

Kas olete kontoriga kolinud, muutnud sisustust või on teid ühes ruumis rohkem kui varem? Või on lihtsalt õige aeg uuendusteks ja uueks mööbliks. Olenemata põhjusest, on kontoriruumi sisustamine tähtis samm, mida ei tohiks liiga kergekäeliselt võtta. Soovime, et Sinu uus kontor oleks praktiline, aitaks kõigil paremini oma tööülesandeid täita ja samas näeks ka väga hea välja. Selle tarbeks oleme koostanud 7 nõuandest koosneva nimekirja, mida saad kontoriplaani paika pannes silmas pidada.

Tegeleme igapäevaselt erinevate kontorisisustuse soovidega ja sealt on ka välja koorunud head näpunäited, millele saab mõelda oma kontorit planeerides. Nii saab kindlasti enda jaoks pildi selgemaks soovidest, mida uus kontor täitma peaks.

Kindlasti tuleks enne uue plaani koostamist proovida lasta lahti vanast – alustada puhtalt lehelt. Tihtipeale soovitakse uut mööblit paigutada täpselt samamoodi, kui eelmine, lähtudes juba ette dikteeritud laudade ja kappide asukohast. Nii võib jääda täiesti märkamata ruumi potentsiaal, kuhu teistsuguse paigutusega saaks mahutada näiteks rohkem töölaudu või hoopiski veel mugava diivanitega puhkenurga.

Sisustamisel tuleks mõelda pikemalt ette. Kontorimööblit ei vahetata tihti ja seetõttu tuleks planeerimisel arvestada, et aja jooksul võib muutuda teatud mööbliesemete eesmärk, kasutusviis või ka asukoht. Sisustus võiks olla lahendatud nii, et see areneks ettevõttega, mitte ei jääks ajale jalgu.

Mõtle ette. Ära osta täpselt sama sisustust, mis Sul juba praegu kontoris olemas on. Mõtle laiemalt ja avatumalt. Eesmärgid, mis olid eelmine kord kontorit sisustades, ei ole kindlasti enam samad. Mida vajad täna, ja kuidas kõik uus võiks sind aidata ka tulevikus? Kui plaanid laieneda, siis vajad ruumi ka võimalike uute töökohtade jaoks. Kui soovid lisada erinevaid puhkeaja veetmise võimalusi või hoopis suurt ühist töölauda ajurünnakuteks, siis tuleb ka selleks ruumi jätta.

Loobu liiga suurtest laudadest. Tänapäeval on arvutid väiksemad, paberitööd vähem, erinevaid hoiustamisvõimalusi rohkem ja sellest tulenevalt ei pea ka lauapind enam nii suur olema. Väiksemad lauapinnad jätavad ruumi muudele asjadele – näiteks mõnusale puhkekohale pehmete diivanitega või hoopiski lisatöökohale, et meeskonda laiendada.

Kasuta koosolekulauda. Ära vali koosolekulaua suurust lähtudes töötajate arvust. Vali laud lähtudes sellest, kui palju tavaliselt koosolekutel osalejaid on. Tihtipeale on kohal võib-olla ainult pool kogu kollektiivist või hoopski lisaks oma töötajatele lisaks veel ka kliendid. Väga kurb, kui ruumis on uhke koosolekulaud sinna sobivate toolidega, kuid tihti tuleb koosolekutel lisaks kasutada ka kokkupandavaid toole, sest osalejaid on rohkem, kui laua taha mahub.

Arvesta, et lauda võib kasutada ka muudel eesmärkidel. Näiteks ühise lõunalauana või hoopis lisatöökohtadena, kui teil käib külalisi või projektipõhist tööjõudu, kes aeg-ajalt ka kontoris töötavad.

Ühesugused toolid erinevates ruumides. Valides ühesugused toolid näiteks puhkeruumi, koosolekuruumi ja klienditooliks, siis saab luua ettevõtet läbiva ühtse joone, mis kõik kokku seob. See tuleb ka kasuks juhul, kui teile ei mahu väga suur koosolekulaud ja aeg-ajalt on vaja toole juurde tuua, et kõik istuda saaksid. Laenates teistest ruumidest samasuguseid toole, jääb koosolekusaalist siiski hea mulje ja kõik tunnevad end hästi.

Kapid kui ruumijagajad. Kapid sobivad suurepäraselt erinevate alade eraldamiseks ühes suures ruumis. Statsionaarse seinaga eraldatakse üks osa ruumist täielikult, kapiga saab luua piisava eralduse ilma seda osa täielikult ära lõikamata. Jääb alles suure avara ruumi tunne. Samas saab kappe alati lihtsalt ümber paigutada, kui soovid teha sisustuses muudatusi.

Liugustega kapid on eriti hea variant, kui ruumi napib. Nii saab luua näiteks igale ühele oma töönurga, kus on laud ja kapp. Uksed ei vaja lahti käimiseks palju ruumi, kapi kõrgus loob eraldatuse ja summutab kahe töökoha vahel liikuvat heli. Kui on soov luua vaid väike eraldus, siis saab kasutada madalamat kappi. Soovi korral saab kapi peal hoida ühiste projektide materjale, mida on mugav seal koos üle vaadata ja arutada.

Ruum väikestest aruteludeks. Nutikalt sisustades jääb sul loodetavasti ruumi ka väikeseks hubaseks jutunurgaks, kuhu mahutada paar tugitooli ja lauda. See on eriti hea just avatud kontoriga ruumides. Kui töökaaslastel on vaja paari kiiret küsimust omavahel arutada, siis ei pea nad selleks minema suurde koosolekusaali või kellegi laua taga vaikselt sosistama, et mitte teisi segada. Saab võtta tassi kohvi ja istuda puhkenurka ning natukene mõtteid vahetada.

Vali ühtne tonaalsus. Kui võimalik, proovi valid üks toon ja üks puidumuster, mida järgida kogu sisustuse juures. Erinevates värvikombinatsioonides mööbel on kindlasti effektne ja jätab huvitava mulje. Kui Sul on kindel visioon tulevikust ja tead, et ettevõtte iseloom ja suurus ajas ei muutu, siis on huvitavad värvid kindlasti hea valik. Kui soovid, et saaksid aja möödudes lihtsa vaevaga ruume ümber planeerida ja näiteks mööblit ühest ruumist teise viia, siis on oluline, et sisustus omavahel kokku sobiks. Hoides ühtset joont, saad luua kontori, mis mõjub pikka aega kaasaegselt ja värskelt. Lisades juurde erinevaid värvikaid pisidetaile, saad üldmuljet kiiresti uuendada.

Pidades ruumi sisustuse planeerimisel silmas neid nõuandeid, oled kindlasti funktsionaalse kontoriruumi sisustamisele juba sammu võrra lähemal.