Loo oma mood board ja muuda loomeprojektid elavamaks!

Loo oma mood board ja muuda loomeprojektid elavamaks!

Mood board on väga hea vahend, et aidata loomingulisi projekte paremini visualiseerida. See muudab emotsioonide ja suurema üldpildi edasiandmise piltide kujul märkimisväärselt lihtsamaks – kõike ei ole alati võimalik sõnades selgelt väljendada.

Mood board`e kasutatakse tihtipeale disainerite, fotograafide, graafiliste disainerite ja teiste loomeinimeste töös, et anda paremini edasi kliendile või kolleegidele kogu projekti üldmõtet. Mood board on nagu kollaaž piltidest, sõnadest, värvidest, fontidest, materjali näidistest – kõigest, mis aitaks edasi anda projekti ühtset eesmärki.

Mood board võib olla kasulik mitmel erineval viisil. Kui soovite kolleegidega korraldada ajurünnakut, aitab see mõtteid kiiremini ja arusaadavamalt edastada. Samas võib see olla abiks, kui soovite kodu remontida ning hoida jooksvalt ühtset teemat. Sellises olukorras on visuaalne pool, mis aitab näha kõiki detaile, väga oluline. Kui töötate näiteks ürituste korraldajana, siis teemapidude planeerimiseks on mood board asendamatu abimees.

Lõika ja kleebi – käsitsi või arvutiga
Digitaalseid mood board´e saab luua erinevate rakenduste abil nagu Pinterest, Olioboard, Sampleboard või kasutada programme nagu Photoshop või Powerpoint. Valik tuleb teha vastavalt sellele, kuidas endal mugavam on ja milliseid mood boarde luua soovid.

Kui soovid luua käsitsi mood boardi, mis oleks koguaeg silma ees kõigile projektis osalejatele, siis saab selleks kasutada erinevaid tahvleid. Üheks valikuks on märkmetahvlid, kuhu saab kõik vajalik kinnitada kaardinõeltega. Teine valik on magnetpinnaga email või klaastahvel. Sinna saab märkmeid kinnitada magnetitega ning vajadusel ka markeriga täpsustavaid märksõnasid lisada. Mõlema tahvli puhul on oluline see, et vajadusel saab materjale lihtsa vaevaga ümber tõsta. Mugav on luua ka kombinatsioon kahest tahvlist. Põhitahvliks võib jääda suurem emailtahvel ning kõrvaloleval märkmetahvlil saab hoida materjale, mis on mõttes, aga ei ole veel projekti kaastatud. Kui teha kaks tahvlit eri värvi ja materjalist, siis on hea teha vahet,  milline on põhitahvel ja kust võiks leida juurde mõtteid, mida projektis rakendada.

Alusta suurelt
Kogu kokku palju inspireerivat materjali mitmest erinevast allikast. Otsi internetist, vaata ajakirju, tee liikvel olles pilte, mis sobivad sinu projektiga. Leia sobivaid kanga-, värvi-, tapeedi-, pisidetailide näidiseid. Vaata ringi kasutuses olevate asjade seas, ehk on ka seal midagi, mis uue projekti juures abiks võiks tulla. Kasuta kõiki võimalusi, mis pähe tulevad!

Vali põhipilt
Keskmeks vali üks pilt, mis annab edasi õige üldemotsiooni. See võib olla nii sisekujunduslik kui ka pilt ühest detailist, mille ümber hakkad ehitama oma mood boardi. Selleks ei pea isegi olema pilt, kui leiad, et sinu mõtet kannab kõige paremini edasi näiteks mõni ehe või materjali näidis, siis kasuta seda.

Lisa detaile
Lisa juurde erinevaid elemente, mis annavad juurde põhipildile. Ära hinda eelnevalt liigselt lisatava elemendi väärtust, ole spontaanne ja lähtu oma tunnetest. Kui on lisatud piisavalt elemente, siis tekib juba teatav tervik. Seerjärel saab hakata erinevaid elemente ümber tõstma või ära võtma, luua üldpilt, mis sobib selle projektiga.

Kasuta sõnu
Mõned üksikud sõnad võivad mood boardil olla kandva tähtsusega. Mood boardi juures lähtume sellest, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, kuid vahest on oluline kasutada ka mõnda sõna, et anda võimsamalt edasi üldist sõnumit.

Anna aega
Ära kiirusta kogu protsessiga. Kui oled mood boardis midagi muutnud, siis lase paar päeva olla ning vaata seda uue pilguga. Nii saad värske pilguga hinnata, kas on vaja veel juurde lisada või ära võtta mõned elemendid või on hoopis projekt jõudnud tulemusliku lõpuni.