• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Kuidas valida kontorisse kappi

Kuidas valida kontorisse kappi
Artikkel

Hästi planeeritud kappide kasutus muudab tööelu lihtsamaks! Millele mõelda kontorisse kappi valides? Teeme juttu erinevatest teguritest, mis sealjuures olulised on.

 

Materjal
Materjalist oleneb ilmselgelt see, milline kapp välja näeb kuid lisaks sellele dikteerib materjal osaliselt ka selle, milleks kappi kasutada saab. Kolm klassikalist kapi materjali on laminaat, vineer ja metall.


Laminaat – Laminaadist kapp on praktiline ja taskukohane valik. Materjal vajab väga vähe hooldust ning talub ka kergemal määral niiskust ja vedelikke. Pealispind on samas tugev, sile ja kriimustuste kindel.


Vineer – Vineerist viimistlusega kapil on kõige pealmiseks materjali kihiks õhuke puidust kiht, mis annab ehtsa puidu mulje. Tegemist on naturaalse materjaliga, ajas muutub värvitoon ning võivad tekkida ka nähtavad kulumise jäljed.


Metall – Pulbervärvitud metall-lehest valmistatud kapid sobivad hästi keskkonda, kus on oluline vastupidavus või soovitakse luua tööstuslikus stiilis kontorilahendust. Metallkappidel on suurem kandejõud kui puidust kappidel ja seetõttu sobivad need suurepäraselt ka arhiivikappideks.


Kapi sisu
Mõtle kapi valimisel, kas kapp peab vastama mõningatele spetsiifilistele nõudmistele. Seatavad riiulid või eraldi saadav lisavarustus annab võimaluse kohandada kapp täpselt selliseks nagu sulle vaja. Kui sul on vaja, et riiuleid oleks kapis tihedalt, siis tuleb kindlasti jälgida, et kapile oleks võimalik lisada juurde riiuleid ja neid kõrguses ka sättida. Vajadusel saab lisada riiulijagajaid, et lihtsustada asjade leidmist riiulitelt.


Uksed
Klassikaliste ustega kapist saab kiiresti ülevaate kogu kapi sisust ja asjad on kiiresti leitavad. Liugustega kapid on ruumisäästlikud ja eriti praktilised ruumi jagajatena kitsamates ruumides. Ruloolustega kapid on nagu kombinatsioon kahest eelpool mainitud kapi mudelist. Ruloouksed saab lükata kas täies ulatuses üles või külgedele ja avamiseks ei tule arvestada lisaruumiga. Kõige parem lahendus on kombineerida omavahel avatud riiuleid ja kappe. Nii saab näidata täpselt seda, mida soovid. “Organiseeritud segadus” on uste taga peidus ja riiulitel on paista valitud detailid.
Kui on vaja, et kapile pääseb ligi vaid üks kindel isik, siis tuleks otsustada lukustatavate kappide kasuks. Kui on vaja, et kapp oleks lukus, aga ligipääs rohkem kui ühel inimesel, siis on praktiline valik koodlukuga kapp. Ei ole ohtu, et võti ära kaob või vajalikul hetkel kellegi teise käes on. 


Suurus
Määravaks on kindlasti asjade kogus, mida soovid kappides hoida, aga samas ei tohiks unustada, et kapid mängivad olulist rolli ka sisekujunduselemendina. Kui on vaja sisustada suurem ruum, siis võib mängida erinevas kõrguses kappidega ja luua dünaamiline lõpplahendus. Kasutades vaid kõrgeid kappe erinevate väiksemate ruumiosade eraldamiseks, võib tekkida liiga liigendatud üldpilt. Võimalusel võiks kombineerida omavahel ka madalaid kappe, nii saab luua vajaliku eralduse, aga samas jääb alles ruumi õhulisus ning tekib juurde lisa tasapind metarjalide või taimede paigutamiseks.  Kui põrandapinda on vähe, siis sobiks seina äärde paigutamiseks võimalikut kõrged kapid. Abilisena kõrgematele riiulitele pääsemiseks, saab kasutada praktilist rulltaburetti.


Võimalusi on palju ja kui tunned, et vajad abi sobivate kappide leidmisel, siis anna teada ja aitame sind hea meelega!

Eelpool mainitud tooted
Liugustega kapp Flexus, 925 x 1200 x 415 mm, hall/ hall
Liugustega kapp Flexus, 925 x 1200 x 415 mm, hall/ hall
Art.nr. 151387
 • Ruumisäästlikud liuguksed
 • Lukustatav
 • Vastupidav laminaat
Rulooustega kapp Studio, 1200 x 1000 x 420 mm, must raam, must uks
Rulooustega kapp Studio, 1200 x 1000 x 420 mm, must raam, must uks
Art.nr. 104564
 • Seatavad jalad
 • Keevitatud metallraam
 • Ruumisäästlikud ruloouksed
Arhiivikapp Style, 1900 x 1000 x 400 mm, valge/sinine
Arhiivikapp Style, 1900 x 1000 x 400 mm, valge/sinine
Art.nr. 10213
 • Kvaliteetne
 • 4 seatavat riiuliplaati
 • Saadaval erinevates värvitoonides