• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Kuidas sisustada praktiline riietusruum

Kuidas sisustada praktiline riietusruum
Artikkel

Hästi läbi mõeldud ja hea planeeringuga garderoob on koht, kus on piisavalt ruumi kappidele, ringi liikumiseks ning soovi korral ka omavaheliseks suhtlemiseks. Anname mõned nipid, kuidas kujundada riietusruum nii, et sellel oleks nii praktiline kui ka meeskondlik lisaväärtus ettevõttele.
 

 1. Ära alahinda põrandamati tähtsust 
  Matt tuleb valida lähtudes sellest, millises ruumi osas on soov seda kasutada. Ukseesised ja koridorid muutuvad tihtipeale poriseks ja üsnagi märjaks ning seetõttu on oht, et inimesed libisevad ja kukuvad või kannavad jalgadega riietusruumi liigset mustust, mis muudab ruumi ebameeldivaks. Paljud ettevõtted ei kasuta eesukse juures põrandamatti või on valinud mittesobivate omadustega mati. Esikumatt peaks olema eelkõige niiskust imav ja mustust koguv. Garderoobi ja pesuruumi matt peab olema mittelibisev ja hea drenaažiga, et vesi saaks ära voolata ja ei oleks ohtu libiseda.
   
 2. Planeeri kapid vastavalt ruumi kasutusele
  Valides sobivaid kappe riietusruumi, ei pea piirduma vaid klassikalise riidekapi lahendusega. Arvesse tuleb võtta ruumi suurust, inimeste arvu, kes kappe kasutavad ning seda, mida kappides hoida on vaja. Parimaks lahenduseks võivad olla hoopis Z-kapid, erinevas suuruses hoiukapid või moodulkapid. Just väiksema ruumi sisustamisel tuleb arvestada, et kapid liiga palju ruumi enda alla ei võtaks, samas mahutaks kõik vajaliku. Heaks lahenduseks sellises olukorras on Z-kapid - - ühe kapi laiuse sees on kaks kappi, millel on ruumi nii pikematele esemetele kui ka kotile.
   
 3. Vali praktiline sisustus
  Igal ettevõttel on nii-öelda tipptunnid, kus riietusruumi kasutab samaaegselt palju inimesi. Selleks, et kõigil oleks piisavalt ruumi liikuda, ei tohi garderoobi koormata liigsete sisustuselementidega, millel ei ole praktilist väärtust. Hea mõte on kasutada kahepoolseid garderoobi pinke ruumi keskel. Inimesed saavad istuda mõlemale poole, samas saab ka ümber nende ruumis liikuda.
 4. Loo eeldused omavaheliseks suhtluseks
  Riietusruume ei kasutata vaid riiete vahetamiseks, töötajad suhtlevad seal omavahel enne ja pärast oma tööpäeva. Kui ruum on piisavalt suur, siis võiks teha eraldi nurga laua ja toolidega, et töökaaslased saaksid pärast sauna või duši alt tulekut maha istuda ja ühiseid tööülesandeid arutada või niisama juttu ajada. Kui tegemist on treeningsaali garderoobiga, siis on hea mõte paigutada seina ka tahvel, mida saab kasutada erinevate mängutaktikate planeerimiseks.
   
 5. Õnnetus ei hüüa tulles – ole valmis
  Libe põrand, väsimus, ettevaatamatus või halb õnn – õnnetusi võib juhtuda igas olukorras. Kindlasti peab olema riietusruumis nähtaval ja kergesti ligipääsetavas kohas esmaabikomplekt, kus on olemas plaastrid, rõhksidemed, põletusvastane geel jne.


   
Eelpool mainitud tooted
Riidekapp Campus, 2-osaline, 2 ust, helehall 1800x600x500 mm,
Riidekapp Campus, 2-osaline, 2 ust, helehall 1800x600x500 mm,
Art.nr. 11451
 • Seesmised kinnitused
 • Silinderlukuga
 • Terviklik riidekapi moodul
Kahepoolne pink, 1000 mm, 12 nagi, must
Kahepoolne pink, 1000 mm, 12 nagi, must
Art.nr. 237032
 • Must kõrgsurvelaminaat
 • Kroomitud konksud
 • Tugev ning kulumiskindel
Z-kapp, 2x2 ust, must metalluks
Z-kapp, 2x2 ust, must metalluks
Art.nr. 313586
 • Ruumisäästlik
 • Vastupidav
 • Hästi ventileeritud