• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Muuda söögiruum hubaseks

5 nõuannet söögiruumi sisustamiseks
Artikkel

Söögiruumi on väga oluline koht kõikide ettevõtete kui ka koolide seisukohast. Samal ajal kui me naudime mõnusat puhkepausi maitsva einega, saame ka ajada juttu oma sõprade ja kolleegidega. Jututeemad on vabamad kui töisel ajal ja saab nalja visata ning paremini teineteist tundma õppida. Saame juurde uut energiat, et jälle värskelt ja hea meelega oma ülesannetesse sukelduda. Puhkeruum on ka koht, kus kohvitassi taga erinevaid mõtteid koos mõlgutades kooruvad välja huvitavad loomingulised ideed. Söögiruumi sisustamisel tuleks kindlasti arvestada sellega, et ruum oleks meeldiv koht lõõgastumiseks ja pauside pidamiseks. Anname erinevaid näpunäiteid, mida silmas pidada oma söögiruumi sisustades.


Eelkõige tuleb mõelda sellele, kes ruumi kasutama hakkavad – kas tegemist on koolilastega, kontoritöötajate või töömeestega. Sellest oleneb ka ruumi mööbli valik. Töömehed ei tohiks muretseda sellepärast, et võivad toolid oma tunkedega kogemata ära määrida. Toolid peavad olema lihtsasti puhastatavad. Koolilapsed vajavad madalamaid toole ja laudu. Kontoritöötajatel on puidust toolide juures oluline, et iste oleks lakitu või esimene külg kumer. Nii ei ole ohtu istudes sukkpükse katki teha.
Tooli materjalidest on kõige praktilisem valik plastik, laminaat või kunstnahk. Lauatasapindadest on kõige lihtsamini puhastatav ja vastupidavam laminaatpind. Lõplik valik jääb muidugi sinule, kui tunned, et sinu töökeskkonda sobiks mõni teine lahendus paremini, siis kasuta seda.


Vali mööbel, mida on lihtne puhastada ja korras hoida
Söögitoa mööbli disainimisel on arvestatud, millises ruumis plaanitakse seda kasutada. Söögiruumi ja selle mööblit tuleb tihti puhastada, et seal oleks meeldiv oma puhkepause veeta. Enamikke toole on võimalik laua peale riputada, et lihtsustada põranda pesemist. Paljud söögitoa lauad on ümara trompetjalaga, see muudab lauaaluse puhastamise lihtsamaks ja kiiremaks.
Hea oleks valida söögiruumi võimalikult lai, 800 mm laiusega laud, et kõigil oleks piisavalt ruumi ja üle laua istuvad inimesed saaksid mugavalt ka oma joogiklaasi lauale mahutada.


Julge sisustada väljapaistvalt
Erinevad värvid ja kujundid elavdavad ümbritsevat keskkonda. Kaalu võimalust, et kõige parem lahendus võib olla hoopis kombinatsioon erinevas suuruses ümmargustest ja kandilistest laudadest. Väiksemad kõrged baarilauad annavad võimaluse kiireks privaatseks kohvipausiks, kui on vaja mõnda küsimust arutada väikese seltskonnaga.
Mängi värvidega – kasuta seintel või sisustuses erinevaid erksaid värve, et tuua ruumi erksust ja elavust. Puhkeruum peab olema kujundatud nii, et töötajad saaksid koguda uut energiat. Selleks, et seda teha, peab ka ruum kiirgama energiat ja positiivsust. Värvid aitavad seda teha.


Kasuta erinevaid võimalusi heli summutamiseks
Mitmekülgne söögiruum annab võimaluse aktiivselt omavahel suhelda ja ka vaikselt vaba hetke nautida. Olenevalt töökeskkonnast, on ootused puhkepausile erinevad. Kui on tegemist avatud kontoriga, siis võivad paljud töötajad soovida vabal hetkel just vaikust nautida. Kui kõik töötavad eraldi oma laua taga, siis on just söögipaus see aeg, kus kõik kokku saavad ja juttu räägivad. Seda silmas pidades tuleks planeerida ka ruumi sisustus. Seinale kinnitatavad paneelid aitavad summutada üldist ruumis tekkivat müra ja lisaks on ka värvikad sisekujunduselemendid. Helisummutavad vaheseinad aitavad luua ruumi ruumis ja luua eralduse nendele, kes soovivad veeta oma puhkepausi privaatsemalt.

Eelpool mainitud tooted
Helisummutav paneel Split, 1600 x 600 mm, helehall
Helisummutav paneel Split, 1600 x 600 mm, helehall
Art.nr. 124101
  • Stiilne dekoratiivelement
  • Helisummutavate omadustega
  • PET vilt
Ümmargune laud Sanna, Ø900 mm, valge/ must
Ümmargune laud Sanna, Ø900 mm, valge/ must
Art.nr. 107512
  • Stabiilne ja tugev
  • Vastupidav laminaatkattega lauaplaat
  • Lame ovaalne raam