Mitmeotstarbeline söökla

Mitmeotstarbeline söökla

Söökla sisustamisel tuleks keskenduda meeldiva kogemuse pakkumisele. On väga oluline, et õpilased ja personal saaksid rahulikult maha istuda ning lõunasööki nautida. Liigne kiirustamine ning stressirohke keskkond pärsivad nii isu kui ka keha võimet omandada vajalikke toitaineid. Kui eelpool mainitu on saavutatud, seisate silmitsi teise väljakutsega: kuidas panna kokku praktiline sisustuslahendus, mis tagaks ruumile rohkem kasutusvõimalusi terve päeva vältel? Kas see on saavutatav? AJ Grupil on pikaaegne kogemus õppekeskkondade kujundamisel ning soovime teiega jagada mõningaid näpunäiteid, mis tulevad kasuks, kui asute söögisaali sisustama või värskendama.

Kõigil õpilastel ei ole toidu osas samad eelistused, mistõttu ei sööda ka alati taldrikuid tühjaks. See on fakt, millega tuleb lihtsalt leppida. Probleem tekib aga siis, kui noored jätavad söömata, sest söökla on ebamugav, liiga väike või mürarikas. Seetõttu tuleb sisustamisel keskenduda rahuliku ning meeldiva keskkonna loomisele. Näiteks võib eesmärgiks võtta pigem hubase kohviku või restorani miljöö saavutamise. Looge puhkeruumi taoline õhkkond, kus sooviksite ka ise pikemalt aega veeta, või ühiskasutatav ruum, mis toob noored kokku tihemini, kui vaid lõunapausideks.

Õdus atmosfäär ruumijagajatega
Suhtlus on lihtsam ning vabam väiksemates gruppides. Seetõttu valige klassikaliste pikkade söögilaudade asemel väiksemad mudelid. Ümmargused lauad on eriti head ühtekuuluvuse ja mugavustunde loomiseks. Kõrgemad lauad koos baaritoolidega mõjuvad kutsuvalt. Õdusama atmosfääri saladuseks on väiksemateks aladeks eraldatud söökla. Ruum-ruumis lahendusi on lihtne luua vaheseinte või suurte potitaimede abil.

Dünaamilise sisekujunduse saavutate kombineerides erineva kõrguse ja kujuga laudu. Sama kehtib ka istumislahenduste puhul: proovige ühildada pinke, taburette ja toole. Samuti võib jagatud alade kujundamisel tuua sisse erinevaid värvitoone või materjale, kuid püüdke vältida liiga kirjut lõpptulemust. Ühte tüüpi puit ja üks toon võiks olla läbiv element sisekujunduses. Sama oluline on ka õige valgustus. Hubasust loovad söögilaudade kohale paigutatud ripplambid, dekoratiivsed laualambid või põrandalambid.



Rahulik ja meeldiv helikeskkond avatud ruumis
Valju vestlus söögikordade ajal võib muutuda häirivaks ning tekitada lisapinget. Sööklate müratase on kooliti väga erinev, sõltudes ruumi suurusest, avatusest, kasutatud siseviimistlusmaterjalidest, mööblist ja teistest teguritest. Kuid reeglina tuleks alati pöörata tähelepanu söögisaali akustikale selleks, et luua meeldivam ja rahulikum keskkond, kus õppetööst hetkeks puhata.

Kõik kangad summutavad tõhusalt müra – seega nii kardinad, tekstiiliga kaetud vaheseinad kui ka pehme mööbel tagavad parema tulemuse. Samal viisil toimivad ka kõik seinale või lakke kinnitatavad helisummutajad, olles samal ajal dekoratiivsed sisekujunduselemendid, mille abil ruumi rohkem värvi tuua. Suurelehelised taimed täidavad samuti nii dekoratiivset kui ka müra summutavat eesmärki. Lisaks on suured potitaimed kaunid ruumijagajad, jättes kerge ja õhulise lõpptulemuse.



Rohkem kasutusvõimalusi paindliku mööbliga
Oleme veendunud, et söökla võiks olla palju enamat kui vaid ruum, mis täitub lõuna ajal mõneks tunniks, ning ülejäänud päeva seisab tühjana. See on väärtusliku pinna alakasutus. Soovitame söökla sisustamisel teha nutikaid valikuid, mis tagavad ruumile teisigi kasutusvõimalusi. Näiteks saab avaras ruumis läbi viia grupitöid, huviringe või teatud õppeaineid. Samuti sobib söökla väiksemate konverentside või ürituste toimumispaigaks. Ajal, mil söögisaal seisab tühjana, avage see õpilastele, et nad saaks tundide järel kodutöid teha või omavahel suhelda.

Võimalusterohkus on saavutatav paindliku ning mobiilse mööbliga, mida on lihtne ümber paigutada ning kombineerida vastavalt vajadusele. Rataste ja piduritega varustatud mööbel on vaevata liigutatav ning turvaliselt paigale fikseeritav. Lisalaudade ja -toolide abil on teil alati võimalus pakkuda rohkem istekohti konverentside või ürituste raames. Kokkupandav ja virnastatav mööbel on ruumisäästlikult hoiustatav ning lihtsalt transporditav kärude abil.

Kolm praktilist näpunäidet

  1. Eraldage ruum väiksemateks aladeks, et luua õdus atmosfäär. Kombineerides erineva kuju ja kõrgusega toole ning laudu saavutate dünaamilisema sisustuslahenduse, mis katab erinevaid vajadusi.
  2. Parandage akustikat. Meeldiv helikeskkond on oluline selleks, et õpilased saaksid lõõgastuda ning nautida oma lõunasööki.
  3. Leidke söögisaalile erinevaid kasutusvõimalusi. Ratastel ning piduritega varustatud mööbel lihtsustab erinevate paigutuste loomist ja ruumi ümber korraldamist.
Mugavus ja paindlikkus on kaks võtmesõna söökla sisustamisel. Siinkohal sooviksime teada, kuidas saame teid aidata? Võtke ühendust meie klienditeenindajatega, kui vajate abi mõne toote valimisel, või küsige pakkumist, kui olete huvitatud terviklahendusest.