Klienditeenindus: 6000 270
Avatud: E-R 9.00 - 17.00
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Tooted A-Z

10 nippi kuidas muuta oma tööruum võimalikult vaikseks

10 nippi kuidas muuta oma tööruum võimalikult vaikseks
Artikkel

Kas oled väsinud liigsest mürast, mis Sinu tööruumi ümber igapäevaselt on? Õnneks on palju erinevaid võimalusi, millega muuta oma töökoht võimalikult privaatseks ja vaikseks – alustades pehmema mööbli valikust ning lõpetades erinevate lisaelementide kasutamisega.
Kõige suuremaks probleemiks tänapäeva kontorites avatud planeeringu tõttu ongi just liigne müra. Isegi väiksem eristuv müra tekitaja vähendab märkimisväärselt keskendumisvõimet ja selle tõttu tekitab töötajas ka stressi. Kas Sina teadsid, et pärast heliga sõnumi saamist kulub täieliku keskendumise taastamiseks ligikaudu 25 minutit?

10 tegurit, mis aitavad vähendada ja summutada Sinu tööruumis tekkivat müra: 

 

 1. Tekstiilid - kõik erinevat sorti tekstiilid vähendavad ruumis liikuvat müra. Näiteks kardinad, tekstiilrulood, vaibad või matid – mida rohkem erinevaid tekstiile kasutatakse, seda rohkem on võimalik heli liikumist summutada.
 2. Pehme polsterdusega mööbel nagu kontoritoolid, kliendi tugitoolid ja diivanid aitavad samuti püüda kinni heli laineid ning vähendada üldist ruumi müra taset.
 3. Avatud raamaturiiulid raamatutega summutavad märkimisväärselt paremini heli kui suletud ustega kapid. Kapi ukse pind on kõva ning sealt põrkub heli paremini tagasi ruumi, samas kui raamatud pigem püüavad oma pehmema pinnaga heli endasse.
 4. Taimed on looduslikud helisummutajad ning aitavad puhastada ka ruumis olevad õhku. Taimed mõjuvad rahustavalt ning aitavad muuta töökeskkonna kodusemaks.
 5. Seadista mobiiltelefon ja arvuti hääletule režiimile. Erinevad teavitushelid juhivad tähelepanu pooleliolevast tööst kõrvale ning raskendavad keskendumist. Valides hääletu režiimi saad tegeleda teavitustega siis, kui oled otsustanud pausi teha.
 6. Pehmendatud tooli otsikud -  kasutades tooli jalgade otsas vildist pehmendusi vähendad müra, mis tekib toolide liigutamisest. Vildist jalustega liigub tool lihtsamalt ning seda on  lihtsam näiteks laua alt välja tõmmata.
 7. Heli summutav lauaplaat vähendab müra, mis tekib erinevate esemete liigutamisest ja asetamisest lauale – väheneb müra, mis on otseselt seotud kohaga, kus viibite. Valida on näiteks helisummutava linoleumi ja helisummutava laminaadi vahel.
 8. Vaheseinad lauale piiravad heli pääsemist suuremast ruumist Sinu töölauani. Lisaks aitavad vaheseinad luua ka privaatse ruumi nii, et liikumised suuremas ruumis ei häiri keskendumist.
 9. Pehmema pinnaga teadetetahvlid nagu näiteks korkmaterjalist või kangaga kaetud tahvlid püüavad endasse ruumi liikuvad helid ja ei lase kõva seina pinnalt helil nii lihtsalt ruumi tagasi peegelduda.
 10. Salvestatud ühtlased taustahelid nagu näiteks linnulaul, tuule puhumine, vihmapiiskade õrn krabin või mere kohin mõjuvad töötajatele rahustavalt. Ühtlased taustahelid aitavad peita teisi erinevaid segavaid kõrvalhelisid, mis vaikses ruumis liiga tugevalt esile kerkivad.
Eelpool mainitud tooted
Kontoritool Stirling, kõrge seljatugi, must kangas
Kontoritool Stirling, kõrge seljatugi, must kangas
Art.nr. 121771
 • Seatav peatugi
 • Reguleeritavad käetoed
 • Sünkroonmehhanism